FAQ
- Czy jako agencja realizująca działania z zakresu ESG na rzecz innego podmiotu mogę zgłosić się do konkursu?
Tak, jako współzgłaszający, wspólnie z klientem i za jego zgodą.
- Czy jeśli zgłaszam do konkursu wdrożenie ESG, to muszę zgłosić również komunikację tego działania?
Nie. Można zgłosić tylko wdrożenie ESG. Na ocenę w tej kategorii nie ma wpływu, czy podmiot zgłosił również komunikację wdrożenia.
- Czy jeśli zgłaszam do konkursu komunikację wdrożenia, to muszę zgłosić również samo wdrożenie?
Nie. Można zgłosić tylko komunikację wdrożenie ESG. Na ocenę w tej kategorii nie ma wpływu, czy podmiot zgłosił również samo wdrożenie. Należy jednak pamiętać, że zgłoszone działania komunikacyjne powinny dotyczyć rzeczywiście zrealizowanych wdrożeń.
- Czy mogę zgłosić wdrożenie jednego działania i komunikację innego wdrożonego działania z zakresu ESG?
Tak. Można dowolnie zgłaszać zrealizowane wdrożenia i/lub komunikację wdrożeń.
- Czy jeśli chcę zgłosić wdrożenie działania oraz komunikację działania to muszę wypełnić dwa wnioski?
Tak, każde wdrożenie i/lub komunikacja wdrożenia powinny być zgłoszone w osobnych formularzach i traktowane są jako osobne zgłoszenia na konkurs.
- Czy zgłoszenia są płatne?
Tak. Tabela opłat dostępna jest na stronie www.grandesg.pl w zakładce Terminy i Opłaty. Z opłat za zgłoszenia zwolnione są podmioty z sektora społecznego NGO.
- Co w sytuacji jeśli w zgłoszeniu został popełniony błąd? Czy mogę je jeszcze poprawić po zakończeniu wypełniania formularza i przesłaniu go do Organizatora?
W takiej sytuacji należy skontaktować się z Organizatorami konkursu, którzy poinformują, czy jest jeszcze możliwość wprowadzenia zmiany w zgłoszeniu. Jest to możliwe jedynie przed rozpoczęciem prac kapituły konkursu.
- Kto może otrzymać tytuł Człowieka Grand ESG?
Tytuł ten może być przyznawany osobom fizycznym: liderom organizacji, prezesom i/lub właścicielom firm i/lub Członkom Zarządu.
- Kto może otrzymać tytuł Człowieka Grand ESG?
Kandydatki i kandydatów do tytułu mogą zgłaszać przedstawiciele organizacji zgłaszanych do konkursu i/lub członkowie kapituły konkursu, bazując na wiedzy powziętej ze zgłoszeń.
- Czy w formularzu zgłoszeniowym jest możliwość podania osoby, która przez podmiot zgłaszający jest typowana jako najodpowiedniejsza do tytułu Człowieka Grand ESG?
Tak. Każdy zgłaszający może zaproponować do tego tytułu lidera z własnej firmy. Jest w tym celu przygotowane specjalne pole w formularzu zgłoszeniowym.
- Za co przyznawane jest Grand Prix ESG?
Nagroda przyznawana jest za najlepsze połączenie ambitnych wdrożeń ESG z ich skuteczną komunikacją wewnętrzną i/lub zewnętrzną. Oznacza to, że pod uwagę będą brane tylko te organizacje, które do konkursu zgłosiły zarówno wdrożenia ESG jak i ich komunikację.
- Czy nagrody za wdrożone w organizacji działania z zakresu ESG i/lub za komunikację wdrożeń z zakresu ESG będą przyznawane w każdym sektorze branżowym?
Jury ma możliwość nominować i nagrodzić najlepsze wdrożenia i/lub ich komunikację w każdej kategorii sektorowej. Może również przenieść zgłoszenia między kategoriami, a także zdecydować o nie przyznaniu nominacji i/lub nagrody w danej kategorii sektorowej jeśli uzna, że zgłoszenia nie spełniają kryteriów jakości.
- Jakie branże mogą zgłaszać swoje wdrożenia oraz komunikację wdrożeń?
Organizacje z wszystkich branż mogą zgłaszać się do konkursu. Muszą jednakże wybrać jedną z kategorii sektorowych.
- Kto może być współzgłaszającym?
Każde zgłoszenie może obejmować jeden podmiot zgłaszający i do dwóch podmiotów współzgłaszających. Przez współzgłaszających rozumie się podwykonawców lub partnerów zgłaszającego, którzy byli czynnie zaangażowani w tworzeniu wdrożenia ESG i/lub komunikację wdrożenia ESG.
- W jakim celu muszę załączyć prezentację do zgłoszenia?
Celem prezentacji jest uzupełnienie treści zawartej w zgłoszeniu o informacje istotne do podjęcia decyzji przez jury. Do każdego zgłoszenia należy przygotować osobną prezentację w formacie PPT/PPTX lub PDF o objętości maksymalnie 15 slajdów i wadze nieprzekraczającej 100Mb, która będzie zawierać dodatkowe informacje oraz dokumentację wdrożenia i/lub jego komunikacji (w tym m.in. wyniki przeprowadzonych badań – wraz ze wskazaniem źródła, wykresy i inne elementy graficzne, materiały audio/wideo, opisy przeprowadzonych działań).
- Jak mam dołączyć prezentację do zgłoszenia?
Po wysłaniu finalnego formularza zgłoszeniowego pojawi się okienko umożliwiające wgranie pliku. Ponadto na adres e-mail podany w zgłoszeniu zostanie przesłana automatyczna wiadomość z linkiem do załadowania pliku. Prosimy o sprawdzenie także folderu ze spamem, do którego mogą trafiać automatyczne wiadomości.
- Jak mam dołączyć oświadczenie zgłaszającego do zgłoszenia?
Po wysłaniu finalnego formularza zgłoszeniowego pojawi się okienko umożliwiające pobranie, a następnie wgranie pliku. Ponadto na adres e-mail podany w zgłoszeniu zostanie przesłana automatyczna wiadomość z linkiem do załadowania pliku. Prosimy o sprawdzenie także folderu z spamem, do którego mogą trafiać automatyczne wiadomości. Uwaga! Zgłoszenie do konkursu bez podpisanego oświadczenia zostanie wykluczone z obrad jury.